Четвер, 09.02.2023, 11:20
Бердичівська міська партійна організація ВО "Свобода"
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Статутні документи
Відеобібліотека
Опитування
Ваша оцінка сайту.....

Всього відповідей: 62
Категорії розділу
Мої статті [17]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Український націоналізм: новий погляд
“Все, що йде поза рамами нації, се або фарисейство людей, що
інтернаціональними ідеалами раді би прикрити свої змагання
до панування одної нації над другою, або хворобливий
синтементалізм фантастів, що раді би широкими
“вселюдськими” фразами покрити своє духовне відчуження
від рідної нації”
Іван Франко, “Поза межами можливого”

На сучасному етапі розвитку української держави перед нашим народом вкотре постає нелегкий вибір подальшого шляху. Нелегкий, оскільки за складних умов етнічного розчленування і багатовікового поневолення українці значною мірою втратили свою національну ідентичність. Ця проблема була актуальною для нашого народу протягом усього ХХ століття, а у нинішній час вона лише загострилася.
Різноманітні партії, що пістрявіють на небосхилі української політики, сьогодні не можуть запропонувати єдиної ідеології, котра б змогла вивести наш народ з духовної, культурної, моральної і, як наслідок, політичної та економічної кризи. Навпаки, мало не щодня ми можемо спостерігати, як більшість ідеологій не просто викликають несприйняття у суспільстві, а послідовно розколюють його, поглиблюють кризову ситуацію та руйнують усі попередні здобутки українського народу. І тому ми постійно боремося із вітряками, ганяємося за примарними цілями, вирішуємо проблеми, яких насправді не існує, а в результаті замість поступового і впевненого розвитку тупцяємо на одному місці.
Справедливості ради, слід зауважити, що будь-яка нація неминуче мусить пройти цю складну стадію власного становлення, щоби, зрештою, посісти гідне місце серед світової спільноти.
Український народ потроху починає усвідомлювати, що він володіє колосальним духовним і морально-етичним потенціалом, багатою системою національних цінностей, має героїчну історію і невичерпну скарбницю народної мудрості. Тепер йому лишається визначитися, де і як застосувати свої можливості. Академік Микола Жулинський так висловився з цього приводу: “Наш громадянський обов’язок – задіяти свій потенціал у державотворенні, у формуванні національної самосвідомості громадян нової України”. А виконання цього важливого завдання просто неможливе без прийняття і сповідування націоналістичної ідеології.
Сьогодні надзвичайно неприємно слухати вітчизняних політичних невігласів, котрі в один голос заявляють, що націоналізм – це неприпустиме, згубне явище, яке неминуче призведе до зародження новітнього українського фашизму. І це в той час, коли усі розвинені країни світу певною мірою сповідують власні національні ідеї! Слова Сергія Фетисова: “Ніколи не буде згуртованою і сильною нація в країні, в котрій націоналізм із завидною наполегливістю ототожнюються із нацизмом”, якнайкраще ілюструють ситуацію, коли на найвищому державному рівні декларуються заяви про ворожість національних пріоритетів. Розтиражовані за допомогою ЗМІ ці хибні твердження насаджуються у свідомість громадян, виконуючи таким чином свою деструктивну функцію.
Іван Дзюба, видатний український політичний діяч, у своїй праці “Інтернаціоналізм чи русифікація” (1965 р.) писав: “Ті політичні сили, які не бажають признавати право гноблених на активний, чинний, дієвий патріотизм, завжди намагаються відділити його од націоналізму, ненавидячи в останньому ідеологію боротьби, активного заступництва за національні ідеали та інтереси. Ці сили намагаються впоїти в Українця переконаність у призначенні бути вічною жертвою, фарисейськи покликаючись то на релігійні засади, то на “загальнолюдський гуманізм”… який чомусь іще жодного разу за сотні років не повертався гуманізмом щодо самих Українців!”
Мабуть, саме тепер настав час для того, аби українці, не втрачаючи ні краплини національної самобутності та неповторності, віднайшли своє місце у сьогоднішньому буремному світі. Можливо, саме тепер варто поглянути на націоналізм з наукового боку, виваженого і розсудливого, а не споживати необ’єктивну інформацію з гірким присмаком українофобії?
Наукова література – енциклопедії, словники і довідники, – дають таке визначення терміну “націоналізм”: ідеологія і напрямок політики, базовим принципом якої є вища цінність нації та її основа в процесі державотворення. У своїй основі націоналізм проголошує вірність та відданість своїй нації, політичну незалежність від інших націй і роботу на благо власного народу, об’єднання національної самосвідомості для практичного захисту умов життя нації, її території проживання, економічних ресурсів і духовних цінностей.
Ознайомившись з основними принципами націоналізму, можна легко переконатися, що абсолютно нічого ворожого і неприроднього ця ідеологія не несе. Право на самовизначення, первинність нації в державотворчому процесі, національна самоідентифікація, солідарність, відданість національним інтресам, збереження і розвиток національних традицій, культури, мови та мистецтва – хіба не ці принципи є сьогодні пріоритетними у всіх без винятку країнах світу? Тому саме націоналістична ідеологія віє на серце кожного з нас рідною стихією, сповнює нас могутньою силою, є цілющим бальзамом для душі.
Повертаючись до слів Великого Каменяра, винесених у епіграф, хочеться сказати, що інтернаціоналізм, як свідчить історія, притаманний тим людям та спільнотам, які зневажають свою духовність та культуру, підкреслюючи при цьому свою “любов” до людства в цілому. Така любов є дуже підозрілою, оскільки не можна любити людство, не люблячи насамперед свій народ. Тому саме сьогодні українці мусять пізнати і зрозуміти свою історичну велич, осягнути глибину своєї народно-традиційної культури, усвідомити свою національну приналежність задля розбудови справжньої Української Держави.
Слава Україні! Слава Нації!

Категорія: Мої статті | Додав: Mavka_Lisova (23.12.2010)
Переглядів: 586 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
0  
1 kit   (26.12.2010 00:36) [Матеріал]
Потрібно висвітлити у місцевих ЗМІ! dry

0  
2 РККА   (28.05.2013 23:17) [Матеріал]
biggrin денег ты даш журналюгам?

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2023
Пожертви.....
Брати і сестри українці! Пожертви на діяльність Бердичівської міської партійної організації Всеукраїнське об'єднання "Свобода" можна переказати на рахунок в філії Житомирське облуправління "Ощадний Банк", реквізити: р/р 26009430345917, ЗКПО 36710964, МФО 311647.
Ініціатива!!!
До жителів багатоповерхових будинків… не будьте байдужими…. Одна із багатьох проблем з часів незалежності України у якості комунальних послуг, «фантастичних» тарифів та їх контролю жителями міста, тобто ТОБОЮ! Скільки потрібно ще терпіти безгосподарності комунальних підприємств, ЖЕКів, ОСББ!? На що і куди йдуть шалені гроші наших родин!? Де результат їхньої багаторічної діяльності!? Де якість їхніх послуг!? Чому піднімають ціни, а якість обслуговування незмінна!? Не дозволь надалі обкрадати свої сім’ї і власну оселю! Не будьмо байдужими до майбутнього своїх дітей і до долі рідного міста! Ти є господарем на своїй Богом даній країні!!! Ініціатива-пропозиція-ДІЯ Створюємо самоорганізаційні групи самоконтролю,(згідно Розділу 1, ст.14, п.1,2 Закон України «Про місцеве самоврядування»)!!! Для чого? Відповідь: 1. щоб знати і контролювати куди і на що йдуть наші кошти; 2. щоб бути господарем у своїй домівці; 3. навчитись контролювати власними зусиллями свої домівки; 4. консолідуємо наші зусилля. Бердичівляни встаньте з колін, підніміть свої голови!!! Єднаймось, бо це єдиний шлях поставити на місце наших «управителів»!!! Є люди, котрі допоможуть!!! Зв’язкові: 0977557794, або 0679743633, berdsvoboda.ucoz.com Зміни своє майбутнє!!! З повагою БМПО ВО «Свобода»
Перегляньте...
Пошук
Конструктор сайтів - uCoz